Minulost?

23. července 2014 v 0:52 | Yuki

Chceš zapomenout?

ale to je špatně!Co bychom bez naší minulosti byly? nic. Kdo bychom bez ní byly? nikdo. Každý si v minulosti zažil něco, na co by nejradši zapomněl. Ať jde o rozchod, ztrátu kamaráda nebo třeba o úmrtí. Bylo by hezké, moct prostě zapomenout. Puf. Bolest by byla pryč. Jenomže to není správný, ne? bylo by to, jako bychom v té době nežily.
Život a stejě tak vzpomínky jsou to nejcenější, co máme. Lidi přichází a odchází a každý zážitek střídá jiný. Pořád se z toho, co se stalo učíme a to, co se stalo nás dělá tím, kým jsme.
Byly tu dny, kdy jsem si do morku kostí vážně přála zapomenout a necítit to břemeno, tíhu na ramenou z toho, co mě dělá slabou. Přiznávám, že jsem to chtěla nesčetněkrát a určitě to ještě chtít budu. Ale prostě si stojím za tím, že to není dobře.
Protože když bychom chtěli zapomenout na to špatné, skrz zákon schválnosti by se vymazalo i to hezký. A kdo by chtěl zapomenout na chvíle, kdy se cítil šťasný, milovaný, chtěný..? nemyslím si, že by o to někdo stál. Život je plný strastí, smutku, šťěstí, nefér lidí a zacházení... Lidi nám můžou vzít cokoliv, až na vzpomínky. Protože ty nám může vzít jen stáří, nebo nemoc. Zkusme se i na to špatný dívat s úsměvem. Všechno zlý je k něčemu dobrý, ne?


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucy Lucy | Web | 23. července 2014 v 13:22 | Reagovat

Moc pěkně napsaný článek, mluví mi z duše :)
A jinak, ten citát mě nadchl stejně jako tebe :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama